Pomoc na drodze

Zapoznaj się z kilkoma radami – w szczególności jeżeli jesteś młodym kierowcą

Reklamy

Jazda jest zdolnością, którą trzeba opanować w możliwie najlepszy sposób, gdyż wiąże się to z bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu. Niedostateczne umiejętności w czasie jazdy skończyć się mogą śmiertelnym wypadkiem. Wszystkie kraje na całym globie mają dokładne przepisy ruchu drogowego a każdy prowadzący jest obligowany do ich przestrzegania. Zasady te stawiają za cel ochronę życia i mienia.

W czasie nauki jazdy w profesjonalnej szkole nauki jazdy kursant nauczy się podstaw kierowania pojazdem i pozna sposoby poruszania się po drodze. Pośród wszystkich pragnących zdobyć prawo jazdy spostrzec można, że większość stanowią młodzi ludzie. To niejednokrotnie osoby niedoświadczone powodują wypadki, przyczyn może być parę od niewystarczających umiejętności do brawury. Aby uniknąć wypadków zapoznaj się z kilkoma wskazówkami – szczególnie jeśli jesteś młody i ruszasz w swoją pierwszą długą podróż.

Unikaj decentralizujących Cie osób i rzeczy. Odnotować można, że znaczna część wypadków zdarza się kiedy kierowca nie jest skoncentrowany tym co dzieje się na drodze. Chwila nieuwagi jak korzystanie z telefonu komórkowego czy zmiana płyty Cd w odtwarzaczu może stać się przyczyną kolizji. Zbyt wielu znajomych rozmawiających bardzo głośno może rozpraszać kierowcę.

Wyśpij się przed podróżą. Jeśli jesteś zmęczony bądź nie dospałeś to lepiej stronić od jazdy. Przyczyną całego szeregu wypadków jest zaśnięcie kierowcy za kierownicą.

Nie należy prowadzić pojazdu po spożyciu alkoholu, przyczynić się to może do utraty kontroli nad pojazdem. Jeżeli nie jesteś trzeźwy a musisz gdzieś dojechać poproś przyjaciela, aby Ci w tym pomógł.

Stroń od wszelakich innych czynności. Podczas jazdy koncentruj się jedynie na tym co robisz. Nie powinno się wówczas jeść, pić, nakładać make-up itp.. Cała Twoja koncentracja ma być skierowana na to co dzieje się na drodze.

Artykuł napisany dzięki assistance Tarnowskie Góry

Reklamy

Reklamy