Pomoc na drodze

Sugestie, których trzeba przestrzegać, aby unikać wypadków

Reklamy

Statystyki podkreślają, że wypadki powodują zwykle osoby młode. Kluczowym powodem jest lekkomyślność, brak szacunku do zasad i przepisów drogowych. Z pewnością, niektóre wypadki są nieuchronne, ale są też i takie, których można uniknąć jeżeli tylko kierowca zachowa odpowiednią uwagę. Jaskrawą rzeczą jest, aby każdy adresujący był osobą odpowiedzialną.

Oto kilka wartościowych wskazówek, które pomogą Ci w zapobieganiu poważnym kolizjom.

Miej otwarte oczy na to co dzieje się na drodze. Pamiętaj, ze w trakcie jazdy cała Twoja czujność powinna być zwrócona na poradzenie. Banalnie jest się rozproszyć tym co dzieje się w samochodzie, lecz prowadzący winien być odpowiedzialny względem zadania prowadzenia pojazdu. Samochody nie są miejscem dla czynności wielozadaniowych, dlatego należy powstrzymać się od czynienia innych rzeczy.

Stroń od pogaduszek poprzez telefon w aucie. Jest to jeden z najczęstszych błędów popełnianych w czasie jazdy. Używać telefonów z funkcją głośnomówiącą, a najlepszą rzeczą jaką można uczynić to wyłączenie komórki.

Nie zmieniaj muzyki nadto często. Choć to nie wskazane, aby w aucie słuchać muzyki w trakcie jazdy to nikt do tego się nie stosuje. Jeżeli już korzystasz z radia, nie zajmuj się nim nadmiernie często. Przyrządź listę ulubionych utworów, nagraj ją na płytę i trzymaj na boku do powszedniego użytku.

Nigdy nie pij alkoholu w aucie. W ten sposób dochodzi do wielu wypadków. Nie tylko niesie to za sobą sporo niebezpieczeństw, lecz można również stracić prawo jazdy. Jeżeli już musisz pić skorzystać z transportu publicznego.

Bierz pod uwagę ograniczenie prędkości. Wszyscy wiemy, iż samochód podróżujący z duża szybkością intensyfikuje ryzyko wypadków, z tego powodu powinno się zawsze przestrzegać ograniczeń szybkości.

Wpis powstał dzięki laweta Knurów

Reklamy

Reklamy