Pomoc na drodze

Porady jak przyszykować auto do zimy

Reklamy

Zimowa pogoda może okazać się ciężka dla Twojego samochodu, więc dobrym pomysłem będzie przyszykowanie auta do zimy. Roztropne będzie sprawdzenie stanu technicznego pojazdu aby upewnić się, iż będziesz przygotowany do nowych warunków. Zamiast zwlekać i czekać, aż spadnie śnieg, lepiej przygotować auto przed czasem. Przez to można dokonać potrzebnych czynności, które poprawią Twoje bezpieczeństwo na drodze.

Płyny

Uzupełnij płyny samochodowe i zweryfikuj, że żaden z przewodów nie ma przecieków. Kup odpowiedni olej silnikowy, taki który nie zmieni swoich własności pod wpływem ujemnych temperatur.

Pielęgnacja z zewnątrz

Chociaż trzeba troszczyć się o stan mechaniczny pojazdu, powinno się także zadbać o wygląd zewnętrzny. Poddaj pojazd gruntownemu czyszczeniu lakieru z woskowaniem, by chronić karoserię przed szkodliwym działaniem soli drogowej.

Światła

Dobrym pomysłem będzie precyzyjne sprawdzenie wszystkich świateł zewnętrznych czy są w dobrym stanie technicznym. Kiedy popsuje się pogoda i zacznie padać deszcz, powstaje mgła lub śnieg trzeba upewnić się, że pojazd będzie widoczny na drodze dla innych kierowców. W ten sposób unikniesz nieprzyjemnych wypadków.

Przednia szyba

Czy wiesz, iż maleńkie pęknięcia na szybie można zamaskować? Teraz jest czas by to zrobić! Zimowa pogoda może sprawić, że te małe pęknięcia się pogorszą. Lepiej jest zapobiegać i w ten sposób można zaoszczędzić spory rachunek. Utwierdź się, ze wycieraczki są w dobrym stanie.

Opony

Radzimy, aby założyć opony zimowe – głównie jeśli mieszkasz na obszarach górzystych. Opony zimowe funkcjonują świetnie w oblodzonych albo zaśnieżonych warunkach. Całoroczne opony zużywają się dosyć szybko, lecz również mogą stać się warte inwestycji, jeżeli tylko producent gwarantuje ich sprawne działanie w toku złej aury.

Mam nadzieję, że te kilka punktów przypomni Ci co trzeba zrobić przed zimą.

Tekst napisany przy współpracy z assistance Radzionków

Reklamy

Reklamy